Sukcesy przedszkolaków

MAJ 2017

Dzieci z grup najmłodszych: maluchy i średniaki
przygotowane przez nauczycielki Monikę Wittek i Grażynę Szewczyk,
zdobyły wyróżnienie za przedstawienie „Opowieści starej sosny”
w konkursie „Przegląd Małych Form Teatralnych - Ciekawe miejsca Doliny Baryczy - Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Wychowankowie nagrodę odebrali osobiście w dniu 17 maja 2017 r.
w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

MAJ 2016

II miejsce w konkursie plastycznym ph. „Jan Paweł II – świadek Miłosierdzia Bożego”

zdobyte przez

Aleksandrę Skraburską

z grupy Starszaków Przedszkola Samorządowego, Ola wykonała pracę pod okiem katechetki -  p. Moniki Wittek.

MAJ 2016

22 maja 2016r. odbył się w Ostrowie Wlkp. XXV Festyn Rodzinny.

W towarzyszącym mu XVII Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Powiatu Ostrowskiego dwoje starszaków (przygotowanych przez p. Katarzynę Kujawę)

NIKOLA HUDZIŃSKA I GABRIEL MATYSEK

wykonało piosenkę "Kwiatki bratki" i zdobyli

I miejsce i Puchar Starosty Ostrowskiego.

Zapraszamy do galerii

KWIECIEŃ / MAJ 2016

W ogłoszonym przez Izbę Rzemieślniczą w Kaliszu konkursie "Jakie znasz zawody?", wzięło udział czworo przedszkolaków - starszaków z Przedszkola Samorządowego, którzy wykonali swoje prace pod okiem wychowawczyni.

Dwojgu z nich udało się osiągnąć sukces -

Gabryś Matysek zdobył II miejsce

Ola Skraburska otrzymała wyróżnienie.

Dodatkową nagrodą za zajęcie II miejsca był udział w festynie zorganizowanym na Góreczniku.

CZERWIEC 2015

W VI GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Zabytki w naszej okolicy”,

dzieci rysowały ołówkiem dowolnie wybrany zabytek z bliskiej okolicy.

Oto nasi zwycięzcy:

Kategoria 3-4 latki: pod kierunkiem p. Moniki Wittek
I miejsce zdobył Konrad Rychlik - Szczawiński, a II miejsce - Nikola Hudzińska - Przedszkole Samorządowe w Sośniach

Kategoria 5-6 latki: pod kierunkiem p. Moniki Pacholczyk

III miejsce - Kinga Gruca - Oddział Przedszkolny w Sośniach

KWIECIEŃ 2015

Podczas IV Gminnego Przeglądu Małych Form Scenicznych,

który odbył się 29 kwietnia, dziewięć dziewczynek z grupy Starszaków z Przedszkola

Samorządowego przygotowane przez p. Katarzynę Kujawę wykonały "Tęczowy taniec"

i zajęły II miejsce.

WRZESIEŃ 2014

Olga Śniatała z Przedszkola Samorządowego zdobyła nagrodę

w III Powiatowym Biennale Rysunku Dzieci i Młodzieży

"Krechy,kreski, kreseczki".

Tematem konkursu był czarowny świat malarza Salvadora Dali.

Jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach, przyznawano równorzędne nagrody i wyróżnienia.

Na konkurs Olga wykonała pracę pod kierunkiem wychowawczyni - Katarzyny Kujawy

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 września 2014 r. w siedzibie MDK w Ostrowie Wlkp.

Podczas imprezy dzieci spotkała dodatkowa niespodzianka - występ magika Carlosa.

CZERWIEC 2014

Podczas odbywającego się 1 czerwca Festynu Rodzinnego w Ostrowie Wlkp.,

troje naszych sześciolatków:

DARIA ADAMCZEWSKA, DAWID KRANZ I JULIA MICHALSKA

wzięło udział w XV Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Powiatu Ostrowskiego.

Dzieci przygotowane przez wychowawczynię - Katarzynę Kujawę zrobiły ogromne wrażenie na publiczności i jurorach przepięknie wykonując utwór "Pioseneczka".

Efektem tego było zajęcie II miejsca i Puchar Starosty Ostrowskiego

Zapraszamy do galerii

WRZESIEŃ 2013

Wychowanka Przedszkola Samorządowego -

MARYSIA ROGA - zdobyła I miejsce

w ogólnopolskim konkursie "ZAISTNIEJ JAKO MŁODY NA POKAZIE MODY",
w którym zadaniem było stworzenie projektu wzoru na koszulkę.
Konkurs ten organizowany był przez
Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni.

Projekt Marysi i pozostałych finalistów można obejrzeć na portalu YouTube (38-45 sekunda).

O możliwości zakupu koszulki z tym projektem powiadomimy państwa gdy będą już wprowadzone do sprzedaży.

Luty 2013 - dzieci biorące udział w X Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony wierszyk logopedyczny” zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Styczeń 2013 - konkurs Akademii Aquafresh - "Każdy z nas wie, jak z Pastusiami o ząbki dbać swe!" Do konkursu Akademii Aquafresh dla przedszkoli zgłosiło się ponad 2300 prac! Z pięciu plakatów wykonanych przez przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego i Oddziału Przedszkolnego, wspólna praca Darii Adamczewskiej i Jakuba Michalskiego
z Przedszkola Samorządowego została wyróżniona przez jury konkursu
. Wszystkie dzieci z grupy starszaków otrzymały zestawy do mycia ząbków, a cała grupa dwie gry planszowe.

Listopad 2012 - Dzieci, które wzięły udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Janusz Korczak – jego życie i twórczość” otrzymały za udział w nim piękne dyplomy.

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego zajęły trzecie miejsce
w organizowanym po raz pierwszy konkursie
"MAŁE FORMY TEATRALNE",
który odbył się 18 kwietnia w sali GOK.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmików zamieszczonych na portalu Gminy Sośnie.

Sebastian - zwycięzca w konkursie Komiksowa Szkoła magazynu Spider-Man
Sebastian Rospęk - zwycięzca w konkursie Komiksowa Szkoła magazynu Spider-Man

Zuzia - wyróżnienie za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym Bezpieczne zabawy zimowe
Zuzia Pacholczyk- wyróżnienie za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym Bezpieczne zabawy zimowe zorganizowanym przez Przedszkole nr 109 w Krakowie

Zuzanna Czub

zuza.jpg - 99.15 Kb

Copyright © 2017 Przedszkole Samorządowe w Sośniach. Wszelkie prawa zastrzeżone.