Innowacja

Innowacja imitująca: Czytanie to fajna zabawa– odimienna metoda nauki czytaniaw oparciu o koncepcję  i program edukacyjny Nazywanie światadr Ireny Majchrzak.

Innowacja będzie realizowany w Przedszkolu Samorządowym w Sośniach w roku szkolnym 2018/2019 we wszystkich grupach przez wszystkich chętnych nauczycieli. W zależności od zainteresowania dzieci i rodziców program Czytanie to fajna zabawa,  będzie kontynuowany w następnych latach.

Program jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 59) oraz z programem wychowania przedszkolnego Nazywanie świata dr Ireny Majchrzak dopuszczonym do użytku szkolnego pod nr.: DKO-5002-15-/04, a jego celem głównym jest: wczesne kształcenie umiejętności czytania z pełnym zrozumieniem czytanego tekstu poprzez zabawę i twórcze działanie od najmłodszych lat życia dziecka.

Treści programu będą realizowane systematycznie, w czasie pobytu dziecka w przedszkolu poprzez zajęcia, zabawy i gry prowadzone w różnych porach dnia: indywidualnie, w zespołach oraz z całą grupą.

Copyright © 2018 Przedszkole Samorządowe w Sośniach. Wszelkie prawa zastrzeżone.